Wrz 03 2016

Zalety domów parterowych

Published by at 10:52 am under Uncategorized

domy-parterowe-nowoczesne2aDla wielu osób posiadanie własnego domku jest prawdziwym marzeniem. Często oczami wyobraźni widzimy niewielki domek z ogródkiem, który doskonale wpisuje się w krajobraz i wręcz go uzupełnia. Zanim jednak znajdziemy idealny projekt domu parterowego, warto zastanowić się nad najważniejszymi cechami takiego budynku.

Przede wszystkim tym, co odróżnia domy parterowe od domów z poddaszem jest… brak schodów. Jest to oczywisty fakt, gdyż schody są elementem zbędnym a wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. W domu o jednej kondygnacji nie ma potrzeby szukania dodatkowego miejsca na schody, które ponadto często są bardzo kosztowną inwestycją. Zwłaszcza, jeżeli mają być wykonane z trwałego materiału.

Ważną kwestią, jeżeli chodzi o domy parterowe jest także brak skosów. Każdy kto choć przez chwilę mieszkał w domu ze skosami zauważy, że urządzenie pomieszczenia w sposób ładny i funkcjonalny jest niezwykle kłopotliwe. W tej kwestii dobry projekt domu parterowego jest zdecydowanie bardziej kuszący niż domu z użytkowym poddaszem.

Dodatkową zaletą domów parterowych jest ich niesamowity urok i fakt, że świetnie wkomponowują się w otoczenie. Nic zatem dziwnego, że mają tak wielu zwolenników.

Możliwość komentowania Zalety domów parterowych została wyłączona

Comments are closed at this time.


Blogi. Darmowe Blogi.