Mar 09 2019

Własność czy wynajem?

Published by at 9:28 am under Domy jednorodzinne,Domy wielorodzinne

Można mieszkać we własnym domu lub mieszkaniu. Albo wynajmować coś, dopasowanego do własnych potrzeb. Wiele osób zastanawia się, co jest bardziej opłacalne. Wynajem mieszkania i opłacanie czynszu, czy kupno domu i płacenie miesięcznej raty? Odpowiedź jest oczywista!

Na swoim
Nikogo nie trzeba przekonywać, że bycie na swoim jest bardziej opłacalne. Wystarczy pomyśleć o tym w odpowiedni sposób. Miesięczna rata i miesięczny czynsz mogą być zbliżoną do siebie kwotą. Tyle, że kredyt można w końcu spłacić. Nie ma wtedy już potrzeby spłacania rat, a mieszkanie na własność – pozostaje. Wynajmując, czynsz jest tylko stałą opłatą, która nigdy się nie skończy. Po dwudziestu latach regularnego płacenia czynszu – nadal nie mamy żadnego prawa do mieszkania i najprawdopodobniej nigdy go nie nabędziemy. Czynsz nie jest liczony w poczet zaliczki na kupno lokalu.


źródło

Własny dom
Projekty tanich domów można zamówić nawet przez internet. Wystarczy zdecydować się na właściwy metraż oraz szacowany koszt budowy. Niektóre portale oferują nawet, usługą zbudowania domu z projektu. Domy tanie w budowie cieszą się coraz większą popularnością, bo łatwo można wziąć na nie kredyt. Tym bardziej, że projekty domów tanich w budowie i właściwa ich budowa, są tańsze niż zakup gotowego budynku od dewelopera.

Możliwość komentowania Własność czy wynajem? została wyłączona

Comments are closed at this time.


Blogi. Darmowe Blogi.